11 лютого «Запорізька книжкова толока» та Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека запрошують на презентацію роману Максима Дупешка «Історія, варта цілого яблуневого саду», що вийшов на початку року у «Видавництві 21». Початок заходу о 15.00. Модератор зустрічі – письменник Олесь Барліг.

Презентація книги в Запоріжжі відбудеться в рамках всеукраїнського промотуру Максима Дупешка. «Запорізька книжкова толока» пропонує читачам і журналістам не лише відкрити для себе нову книгу й нового автора, а ще долучитись до розмови про ідентичність міст в історії та літературі, про спільне та відмінне в книжкових образах Запоріжжя та Чернівців. Про те, зрештою, чи може бути написаний роман, вартий цілого яблуневого саду, і в нашому місті.

Нова книга Максима Дупешка вже отримала широкий резонанс. Хоча в її основі – локальна історія, головні змісти і смисли залишаються універсальними. Чернівці, які є тлом і контекстом роману, – це ніщо інше, як модель Європи. Тут показано еволюцію української колективної історичної пам’яті у контексті європейської. А в долях так званих маленьких людей кожен зможе побачити, відчути, впізнати частку, а то й значну частину, своєї родинної історії. Хронотоп роману досить широкий – від 30-х років ХХ ст. і до наших днів.

У суботу, 11 лютого, на черговій зустрічі «Запорізької книжкової толоки» буде особливо цікаво тим, хто любить спілкуватися на теми історико-політичні, національні та універсальні, хто замислюється про мільйони доль, що не зафіксовані у підручниках і томах з історії, але кожна з яких, варта бути осмисленою. Під час презентації Максим Дупешко розкриє подробиці роботи над романом, його історію, реальні факти, вимисли і домисли, розкаже про персонажів та їхні долі, про сучасну українську та зарубіжну прозу. Читачі отримають можливість разом з автором поміркувати на такі непрості, важливі й актуальні теми, як окупація, внутрішня окупація, деокупація, Голокост на території України, про війну на Сході як незавершений акорд Другої Світової. Про історичні перемоги, поразки, помилки та необхідність їх вчасного осмислення, про вплив історичної пам’яті на суспільну та національну ідентичність. Про невишиваний патріотизм, про те, чи можна позбутися українського національного питання у вітчизняній літературі, та багато іншого, адже «Історія, варта цілого яблуневого саду» зумовлює великий спектр запитань, дискусій.