Запорізька книжкова толока продовжує сезон літературних презентацій. У вівторок, 21 лютого, в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбудеться презентація поетичної збірки Павла Коробчука «Хвоя». Книга тільки-но вийшла у «Видавництві Старого Лева». Разом з модератором – поетом, телеведучим Олесем Барлігом – Павло говоритиме про війну, любов і мудрість. Початок о 18:30. Вхід вільний.

Нову збірку Павла Коробчука формують три теми – війна, любов і мудрість. Саме у такій послідовності.  А 99 віршів – гілочки «Хвої» – є підказками на шляху до знаходження себе, до умиротворення. Завершальним сотим віршем, сотою гілочкою збірки повинен стати читач. Для нього у книзі спеціально відведена сторінка і «місце за роялем». «У книжці є зображення: рояль із порожнім стільцем, – розповідає Павло. – Задум такий, що читач прочитує книжку, стає сотим віршем і займає порожнє місце за роялем. Тільки тоді збірка є завершеною. Адже книжка без читача – не книжка. Сама ж назва «Хвоя» втілює мудрість, ген, архетип, а гілочка хвої поєднує людину з людиною через покоління. Збірка складається з трьох частин: військової, інтимної та родинної лірики.  В останній втілена мудрість моїх дідуся із прабабусею».

«Маємо збірку, в якій знайдемо багато відкриттів – і вдалих метафор вистачить на кілька прочитань, – зауважив літературний критик Ростислав Семків. – І добре, що рух у ній від війни та смерті до самоосмислення й кохання. Добре, що осмислення себе йде також коштом повернення до кращих своїх віршів з попереднього часу, що співіснують і, відтак, співставні із зовсім новими. Так є: «Хвоя» щось підсумовує, а щось обіцяє у перспективі. І в ній досить сказано, щоб ми поверталися до цієї книжки, й достатньо обіцяно, щоб чекати наступної».

Павло Коробчук – поет, музикант, журналіст, дипломований сходознавець. Автор семи поетичних книг, співавтор збірки «Цілодобово» (спільно з Б. Горобчуком та О. Коцаревим). Дебютний роман Павла «Море для шульги» вийшов у 2012 році, книга малої прози «Священна книга гоповідань» – у 2014-му. Лауреат конкурсів «Смолоскип», «Підкова Пегаса», «Літературний Олімп», «Коронація слова» та багатьох інших. Переможець 20-ти літературних слемів. Грає на барабанах у кількох гуртах, пише електронну музику. Мешкає у Києві, працює на Радіо Свобода в проекті «Донбас.Реалії».