Двадцять першого лютого, ЗНУ відвідав молодий український письменник, автор кількох поетичних збірок Павло Коробчук. Він зустрівся з представниками вишу, аби презентувати свою нову збірку поезій «Хвоя» та відповісти на запитання шанувальників його творчості.

Модераторами зустрічі виступили доцент кафедри слов’янської філології Оксана Темна, доцент кафедри української літератури Юлія Кушнерюк та доцент кафедри соціальної філософії та управління Ірина Цапліна. Представила гостя учасникам заходу менеджер проектів фестивалю Запорізька книжкова толока Інна Стащук – у рамках співпраці із «Видавництвом Старого Лева», де друкує свої книжки Павло Коробчук. Ірина Цапліна, відома у літературних колах під псевдонімом Лада Хортич, виступила у ролі модератора під час спілкування, адже давно особисто знає автора та його творчість.
Павло Коробчук є представником покоління так званих письменників-двотисячників, творчість яких кристалізувалася вже від початку нового тисячоліття. Уродженець м. Луцька, Павло презентує себе не тільки як поета, а і як журналіста (працює на радіо «Свобода», веде передачу «Донбас. Реалії»), музиканта та композитора (пише електронну музику, учасник одразу двох гуртів). Перший свій вірш він створив у 13 років, відтоді вийшли 6 його авторських поетичних збірок (перша побачила світ у видавництві «Смолоскип»), роман, книга оповідань тощо. Твори митця переведені кількома мовами – словацькою, польською, російською, німецькою та іншими.

За цей час, як зазначила його старша колега – виходець Запорізького літературного клубу «99» Лада Хортич, поет здійснив величезний шлях від «накрученої метафористики» стилю до прозорості і цілісності форм. Доволі символічною і тематично актуальною є нова збірка «Хвоя», яку склали 99 віршів, де сотим має стати неписаний висновок самого читача. Автор пише про родину, родинні зв’язки, власне коріння, про те, що життя триває у найскрутніші часи, його вірші відрізняє філософська спрямованість, рефлексія, медитативність, психологізм, подекуди йому властивий романтизм, а подекуди – динаміка руху.
Автор є переможцем 20 слем-турнірів (літературні батли, у яких змагаються автори й декламатори). Слухачам він продекламував кілька своїх творів, продемонструвавши різноманітні літературні форми і теми: «Красиво», «Мудрість», «Я звалюю звідусіль», «Дощ», «Каменоломня», «Лист моряка до доньки» та інші. Сам учасник Майдану, Павло Коробчук багато творів, які увійшли у збірку, присвятив саме цій темі, друзям та подіям АТО («Голова командира»).
Гість також відповів на запитання учасників зустрічі. Адже студентів та представників факультетів ЗНУ цікавили подробиці життя поета, його внутрішній світ, етапи розвитку творчості й сама специфіка творчої діяльності автора, звідки той черпає натхнення, коло улюблених письменників сучасності, а також думка щодо нових тенденцій в українській літературі. А письменники-початківці також звернулися із проханням надати поради, які б допомогли молоді розвивати власні таланти, викристалізувати власний стиль. У зв’язку із цим поет наголосив на такому: «Письменник має займатися найпростішими речами – говорити, читати, писати. Адже усі відомі та успішні люди саме так робили». А ще треба завжди орієнтуватися на свого читача, бодай одного-двох.
Насамкінець усі охочі змогли отримати нову збірку «Хвоя» із автографом Павла Коробчука. Він також подарував книжки представникам присутніх на зустрічі факультетів.

Олена Хлистун, прес-центр ЗНУ

(Фото – Олеся Лапікова)