Запорізький письменник і драматург Олесь Барліг презентує в рідному місті збірку квір-драми. Зустріч з автором відбудеться 31 травня о 16:00 в обласній бібліотеці. Модератор – Юрій Ганошенко.

Книга «Звірі подивляться замість тебе» зовсім нещодавно вийшла у видавництві “Крок” (Тернопіль). Прикметно, що це перша українська збірка квір-п’єс, а також перша книга, яку запорізький автор видав за допомогою краудфандингу.

Загалом до видання увійшло десять драм. Усі вони торкаються актуальних суспільних проблем, серед яких вибір і відсутність вибору особистості під тиском суспільних сценаріїв, ксенофобія, вплив медіа на інститут родини та інші. Водночас це містичні, іронічні та любовні історії, що вступають у діалог із «Чорним Квадратом» Казимира Малевича, «Весіллям в Малинівці» Леоніда Юхвіда, віршем «Кохана» Миколи Вінграновського і казкою «Червона шапочка».

Сюжетної динаміки додає строката палітра персонажів: депутати, єдинороги, журналісти, порно-актори, відьми, янголи, громадські активісти, русалки і всі ті, хто вже давно заполонив простір соціальних мереж та телевізійних екранів, а можливо і нашого повсякденного життя.

Олесь Барліг – поет, прозаїк, драматург. Автор поетичної збірки «Насолода уявної смерті». Співупорядник і один з авторів квір-антології «120 сторінок Содому» та збірки сучасної придніпровської поезії «Гімн очеретяних хлопчиків». Лауреат конкурсу «Драма.UA-2012» із п’єсою «Дерева спізнюються на автобус», що досліджує тему кон’юнктури навколо трагедії Голодомору. У 2015 році взяв участь у фестивалі «Тиждень актуальної п’єси» із напівдокументальним твором «Уроборос у Східному експресі», присвяченим найрезонанснішим проявам гомофобії в Україні.