Триває прийом заявок на конкурс «Найкраща книга Запорізької книжкової толоки». До 25 вересня видавництва-учасники фестивалю  можуть номінувати свої найсвіжіші видання в шести тематичних категоріях.

Зокрема, найкращі видавничі новинки обиратимуть серед дитячої, підліткової, української та перекладної художньої літератури, мистецьких і нон-фікшн книжок.

– Цього року ми додали окрему тематичну категорію «Підліткова література», – коментує зміни в регламенті конкурсу його координатор Олександр Лазутін.І справа не лише в тому, що книжки для дітей і для старших школярів помітно відрізняються між собою: за тематикою, змістом, формою. Ми хочемо підкреслити важливість цього сегменту літератури й відзначити тих, хто сьогодні працює з ним. Щороку ми проводимо опитування відвідувачів Толоки, і тема книжок для підлітків щоразу піднімається ними. Тобто попит на якісні україномовні підліткові книжки є. І, на нашу думку, треба заохочувати розширення пропозиції.

Окрім того, вводиться спеціальна конкурсна категорія – «Поміж рядків». Саме так звучить фокусна тема «Запорізької книжкової толоки – 2017». Під таким закликом команда Толоки запрошує всіх гостей фестивалю бачити далі, відчувати повніше, розуміти глибше. Точніше: читати й відчувати те, що залишається поза і понад мовою. Саме до того мають спонукати читача й книжки, які пропонується номінувати в спецкатегорії.

Щороку таких книжок з’являється дедалі більше, – вважає Інна Стащук, секретар конкурсу. – Автори беруться за теми незручні, раніше замовчувані, розпочинають своїми творами суспільні дискусії на дражливі теми. Вводять у літературу нових героїв, нові проблеми. Це, наприклад, і книга Лариси Денисенко «Майя та її мами», і «Розстрільний календар» Олени Герасим’юк, яка вже презентувалась у Запоріжжі, та низка інших. Номінація експериментальна, але вона дуже важлива для оргкомітету конкурсу й фестивалю. Адже вона дозволяє зрозуміти близькість цінностей і пріоритетів – нашої команди, книговидавничої галузі й суспільства загалом.

Повний перелік книжок, представлених на конкурс, буде відомий 10 жовтня. А от нагородження найкращих книг «Запорізької книжкової толоки – 2017» відбудеться у день відкриття фестивалю – 27 жовтня у виставковому центрі «Козак-Палац».

Нагадаємо, конкурс «Найкраща книга Запорізької книжкової толоки» вперше був проведений минулого року. Тоді найбільшу кількість відзнак отримало «Видавництво Старого Лева». А найкращою книжкою, за рішенням журі, стала ілюстрована енциклопедія «Франко від А до Я».

Більше інформації про конкурс та анкета для реєстрації участі в ньому – за посиланням.