Упродовж трьох днів на Толоці – проект “Емігрантки”: історії з життя нашого власного, найближчих подруг, зовсім незнайомих жінок і дівчат із різних обставин і міст, яких об’єднує бажання поділитися своїм еміграційним досвідом, щоб дати розуміння того, наскільки різні очікування і реальність, як самотньо може бути в чужому просторі. Адаптація до незнайомого світу не буває безболісною.

Цей проект – про людяність та жіночу солідарність. Те, що ваша знайома-подруга-мама мовчить про свій сумний досвіт перебування за кордоном, не означає, що з нею це не відбувалося. Це може бути її сьогоднішньою реальністю. Більшість жінок, які погодилися поділитися своїми історіями ніколи не розповідали про це своїм рідним, “бо встидно”. Проект покликаний, мабуть, насамперед сказати, що жодна з нас не самотня у своїх переживаннях. А ще – це заклик до потенційних емігрантів бути більш інформаційно обізнаними та психологічно готовими.

Проект представлений авторськими фотографіями сучасного урбаністичного простору, на тлі якого зображені українські емігрантки в національних строях, та писаними реальними історіями з життя емігранток. Обидві частини є окремими розповідями самі в собі. Український костюм на фото символізує сутність жінок, культурну приналежність, а також весь позитивний і негативний досвід, привезений з дому. Фото-частина проекту знімалася в Канаді, але йде мова про досвід українок із різних країн.

______________________

Канадсько-укрїнський проект “Емігрантки” представлений Незалежною Медіа Платформою “НАШІ” (Канада). Авторки – Устина Стефанчук і Оксана Шишина-Ковалик. Фотограф: Назар Цюрпіта