Цей дискусійний майданчик чи не найбільше відображає ключову темуЗапорізька книжкова толока – “поміж рядків”.

Ми будемо говорити про важливе і водночас складне, про замовчуване, але реальне…
Програма охоплює 3 фестивальні дні. Разом із нашими спікерками ми хочемо привернути увагу до проблем дотримання у суспільстві рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, осіб з інвалідністю, нацменшин, вимушено переміщених осіб та ін. Зокрема, будемо говорити про сексизм у рекламі, про жінку в радянському і пострадянському суспільствах, жіночий досвід у вирі національно-визвольної боротьби УПА, гендерно обумовлене насильство, упереджене ставлення і дискримінацію чоловіків і жінок ромської національності, про “переселенців”, які змінюють світ у собі і навколо

Програма майданчика:

27 жовтня 
14:00-15:00 – Відкриття майданчика. Презентація єдиного в Україні Гендерного музею (м. Харків) (Тетяна Ісаєва – директорка музею)
15:00-16:00 –  Дискусія «Сексизм у рекламі та ЗМІ» (Ольга Полякова – громадська діячка (Дніпро))
16:00-17:00 – Презентація книги «Турбота як робота: материнство у фокусі соціології» (Олена Стрельник – авторка, гендерна дослідниця, кандидатка соціологічних наук, докторантка факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка)
17:00-19:00 – Перегляд і обговорення фільму “Війна химер” Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA за участю режисерок Анастасії та Марії Старожицьких

28 жовтня
11:00-12:00 – «УПА: жіночий погляд. Мемуари підпільниці Марії Савчин». Презентація книжки спогадів підпільниці ОУН-УПА Марії Савчин «Тисяча доріг». Жіночий досвід у вирі національно-визвольної боротьби (Ольга Погинайко, Ростислав Семків)
12:00-13:00 – Презентація книги успішних історій переселенців «Знедолені? Нездоланні!» (Світлана Єременко – авторка ідеї, виконавча директорка Інституту демократії імені Пилипа Орлика)
13:00-14:00 – Подіумна дискусія: «Недискримінація осіб із інвалідністю». Презентація видання «СіД шрифтом Брайля» (Наталка Пахайчук – журналістка, керівниця мережі Район.in.ua у CID MEDIA GROUP, Наталка Климчук, Ольга Кравцова – громадські активістки з Харкова)
14:00-15:00 – Правова абетка. Майстер-клас: «Як захистити своє право власності? Короткий огляд стратегічних справ». Люди, які не здаються (Ніна Хома – юристка ГО «Патронус»)
15:00-16:00 – Недискримінація за національною ознакою: роми в сучасному суспільстві (Ольга Веснянка – журналістка ромського радіо Chirikli)
16:00-17:00 – Для чого нам потрібна «Стамбульська конвенція». Домашнє та гендерно обумовлене насильство в Україні та світі (Юлія Донцова – «Amnesty International» в Україні)
17:00-18:00 – Презентація книги «#ЯнеБоюсьСказати» (Настя Мельниченко – журналістка, активістка, голова ГО «Студена», ініціаторка соціальної акції #ЯнеБоюсьСказати)

29 жовтня
10:00-11:00 – Дискусія “Жіноче та чоловіче письмо – відмінності, особливості та можливі переваги” від Львівського жіночого клубу
11:00-12:00 – ЛГБТ-література: проблеми і виклики (Тетяна Трофименко, Олесь Барліг, Юрій Ганошенко)
12:00-13:00 – Любко Дереш. Огляд-презентація: “Культура як війна за свідомість”
13:00-14:00 – Дискусія: «Жінка в радянському і пострадянському суспільстві» (Наталка Лобач – активістка «Amnesty International» в Запоріжжі, кураторка культурних проектів, менеджерка Арт-резиденції “Конструктивізм”)
14:00-15:00 – Лекція: “Між фемінним і фемінистичним: українське сучасне мистецтво у період переходу” (журналістка Інга Естеркіна)

Також на території майданчика буде розміщено фотопроект про українок на чужині “Емігрантки”