На книжковому фестивалі в Запоріжжі оголосили номінантів антипремії у сфері літератури «Золотий хрін – 2017». Вона присуджується письменникам за найгірший опис сексуальних сцен. Подавати на конкурс можна лише твори, опубліковані в поточному році.

Антипремія цього року вручалась вдруге, минулого року вона почала свою діяльність саме на Толоці. Список оголосила літературна критикиня Тетяна Трофименко. “Мета цієї антипремії – пожвавити розвиток сучасної художньої літератури та створити певну конкуренцію, якою зараз і не пахне”, – зауважила вона перед оголошенням довгого списку номінантів.

Журі конкурсу особливо виділило роман “Троща” Василя Шкляра та книгу Наталки Сняданко «Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма». Окрім них, у список були включені інші письменники, опис сексуальних сцен яких змушував читачів реготати чи збурюватися. Проте, на думку однієї з ініціаторок антипремії Тетяни Трофименко, поза конкуренцією залишається роман «Спустошення» Любка Дереша.

Окремі з номінантів – Євгенія Чуприна та Олесь Барліг – прийшли самі почитати уривки своїх творів.

Нагородження відбудеться в січні, а перелік може доповнюватися до 15 грудня 2017 року.

Журі конкурсу: літературна критикиня Тетяна Трофименко, журналістка, блогерка і засновниця проекту «Рагу.лі» Тетяна Микитенко, письменниця Анна Малігон, літературний критик Юрій Володарський, журналістка, блогерка і засновниця проекту «Непозбувна бентега»  Ніка Новікова.

Фото Любка Дереша із сайту Gazeta.ua