Українська літературна агентка Юка Гаврилова поділилася з відвідувач(к)ами Толоки своїм досвідом у пошуку й реалізації ідей.

Якщо у вас бракує ідей, варто звернутися до культурних центрів, бібліотек, інших установ, бо “чим краще ми споживаємо культурний продукт, тим стаємо розумнішими й відкритішими до пізнань.”

Коли ж досвіду достатньо і є чималий резерв ідей, то з’являється бажання ці ідеї реалізувати. Однак це не так просто. “Якщо ви прийдете до реалізатора і просто скажите: “Я – Маша, Галя, Дуся і в нас є такі проекти”. Він подивиться на вас і скаже: “Ага-ага, добре” – і відкладе вашу пропозицію на кращий час. А якщо ви прийдете від громадської організації з конкретними пропозиціями – цього теж може виявитися замало, але ви більш професійно заявите про себе. Не захоче приймати?  Прийдіть іще раз. Система не хоче праці. Вона стабільна та лінива. Її треба рухати, щоб отримати результат, – переконана Юка Гаврилова. – Коли ви організація, більшість дверей для вас відкриті. Є доволі жахлива статистика – на кожні десять пропозицій працює лише одна. Але це не означає,  що треба втрачати надію і залишати все. Якщо вам відмовили – це не кінець.”

Як приклад, Юка Гаврилова навела Андрія Куркова, котрий сам друкував свої твори, а сьогодні його книги перекладають у багатьох європейськийх країнах, зокрема – Німеччині й Англії.