Упродовж трьох годин на Запорізькій книжкові толоці письменники й письменниці з Києва, Львова і Запоріжжя говорили про фантастику в літературі.

Зокрема, дискутували про те, що потрібно для успішності творів у жанрі фантастики – бути написаними за вже відомими світові сценаріями, чи авторам варто шукати власний шлях; чим є фінтастика – передбаченням, попередженням, чи “гаданням на кавовій гущі”; про варіативність символіки у творах сучасних українських письменників-фантастів тощо. Йшлося також  і про фантастику-агітку – підвид низькосортної літератури, який з’явився зараз у Росії. “Це, наприклад, – попаданець, який вберігає Російську імперію від розпаду, та розвивається в ХХ ст і досягає світового панування чи сюжет про те, як Ярош і його прибічники отруюють Москву-ріку, а хоробрі контррозвідники за допомогою чарівних артефактів усіх рятують”, – зауважила запорізька письменниця й модераторка “фантастичної” зустрічі Таміла Тарасенко (Тала Владмирова). Оскільки це негативно впливає на найбільш уразливу частину населення, постає питання: чи досить якісної фантастики, написаної на історичні і фольклорні теми, чи якимось іншим чином майстри фантастичної прози мають долучатися до формування патріотичних почуттів?

А ще учасники й учасниці зустрічі ділилися власним досвідом щодо того, як вони почали писати у жанрі «фентазі», адже, аби зрозуміти таку “важку” літературу, потрібно  бути обізнаними та, насамперед, досить підготовленими. Таміла Тарасенко (Тала Владмирова) розповіла про досвід аналізу літературної фантастики, а Олесь Барліг і Юрій Ганошенко порадили журналістам і філологам писати не тільки критичні статті, а й, насамперед, аналітику. 

Учасники й учасниці: Ганна Лупинос, Олена Красносельська – Запоріжжя; Олег Силін, Альона Савінова – Київ; Олег Шинкаренко – Київ (але із Запоріжжя); Анастасія Нікуліна, Любов Долик, Ярина Каторож – Львів.