Презентація першої книги короткої прози “Нестримна сила води” журналіста і письменника Маркіяна Прохаська відбулася в Запоріжжі. Це – восьма розмова з циклу «9 міст – 9 історій», яку вів із автором письменник і журналіст Олесь Барліг.

Йшлося, зокрема, про міста, їх особливості й індивідуальне сприйняття. “В кожного є свій образ ідеального міста. Ми можемо знайти кілька ідеальних міст у світі, – зазначив Маркіян Прохасько. – Більшість міст протистоїть природі. Ідеальне місто для мене – де все гармонійно.  Але концепцію міста я не протиставляв би природі. Серед природи діють інші закони. А в місті більш безпечно. Унікальність міста в тому, щоб мати можливість обінюватися ідеями. Місто – як ринок: людина може знатийти те, що потрібно, й оминути, чого не потрібно. Місто, яке підкорює природу, не є ідеальним, але є безпечним. До того часу, доки воно не поставило природу на коліна”.

З іншого боку – пам’ятки архітектури, які бережуть європейські країни, а ми знищуємо. Письменник переконаний: якщо не будемо берегти свою історію, “можемо випасти з пам’яті світової”: “Ми часто пам’ятаємо так-сяк своє минуле, ото й майбутнє в нас таке-сяке”.