Літературно-мистецький фестиваль

Книжковий ярмарок

Креативний простір

Платформа для діалогу

Про нас

Запорізька книжкова толока народилась у 2015 році як ініціатива широкого кола громадських активістів і декількох громадських організацій, діяльність яких спрямована на культурний розвиток Запоріжжя, Запорізького краю та України в цілому, естетичне виховання і просвітництво, поширення вітчизняного та світового культурного надбання і кращих практик культурного менеджменту.

За час проведення фестивалю кількість його прихильників та безпосередніх учасників постійно зростає.

Цифри і факти про Запорізьку книжкову толоку

  • Запорізька книжкова толока – це понад 200 заходів протягом 3-х днів для людей будь-якого віку та культурних смаків. Зустрічі з авторами, презентації й обговорення резонансних книжкових проектів, дискусії та круглі столи, лекторії і воркшопи, покази документальних фільмів, художні та фотоекспозиції, театральні й музичні перфоманси, соціальні проекти.
  • Понад 9700 мешканців Запоріжжя і гостей міста взяли участь у заходах Фестивалю в 2016 році. Для порівняння, перша ЗКТ у 2015 році зібрала близько 7000 відвідувачів.
  • Більше 1500 дітей відвідали сімейний простір «Книголісся» в межах ЗКТ-2016. Серед них – діти з районів Запорізької області, сімей ВПО, запорізьких шкіл і інтернатів.
  • Близько 300 публікацій про Фестиваль та його події вийшли в регіональних і національних медіа за підсумками Запорізької книжкової толоки – 2016.
  • Два роки поспіль понад 200 осіб долучались до волонтерської команди Фестивалю. Переважно це студенти міських вишів і коледжів, творча молодь, журналісти-волонтери, працівники запорізьких культурних інституцій, бібліотек, громадських організацій.
  • У 2016 році була ініційована відзнака «Краща книга Запорізької книжкової толоки». Більше 50 книг стали лауреатами й переможцями конкурсу.
  • Альманах ЗКТ – щорічне видання за підсумками творчого конкурсу в межах Фестивалю. У 2016 році під загальною темою «Шляхи порозуміння» до збірки увійшли поетичні та прозові твори авторів, що після 2014 року були вимушені переїхати з рідних міст Донеччини, Луганщини та Криму. У 2015 році Альманах був присвячений темі «Запоріжжя в часі і просторі», куди увійшли поезії й оповідання молодих авторів разом з творами відомих письменників.

 

Очікуємо на вашу безпосередню участь у фестивалі, основні заходи якого відбудуться 27-29 жовтня 2017 року!